Kindle 6 s displejem E-Ink Pearl

novy-kindle-6

Bohužel nejnovější a současně nejlevnější čtečka e-knih Amazon Kindle „6“ nebude disponovat displejem s technologií E-Ink Carta (Kindle Paperwhite 2 nebo Kindle Voyage mají tuto tegnologii). Když nedávno Amazon uvolnil informace o nových čtečkách Kindle, tak u Kindle 6 byla uvedena informace, že bude obsahovat displej s E-Ink Carta, nicméně byl to omyl ze strany Amazon, který tuto informaci na všech stránkách opravil a nyní uvádí pouze E-Ink Pearl. O této skutečnosti speciálně informoval zákazníky, kteří si již nový model Kindle předpobjednaly, ten se totiž začne prodávat začátkem příštího měsíce.

Díky tomu, tedy Kindle 6 nepřináší nic převratného na trh. Půjde prakticky o reinkarnaci čtečky Kindle Touch, která zde byla již před několika lety. Ta alespoň nabízela i vstup na 3,5mm jacka a bylo tedy možné na čtečce poslouchat i mluvené slovo nebo hudbu.

Abych, ale Kindle 6 jen nekřivdil, tak musím zmínit, že Kindle 6 oproti Kindle Touch má jinou technologii k dotykovému ovládání a především také jinou cenu.

Kindle 6, totiž vyjde na 1600 Kč což je parádní cena za čtečku s dotykovým ovládáním. A nad tím, že má displej pouze s technologií E-Ink Pearl, bych moc nezoufal, protože i tak je již vykreslování písma a kontrast bílé a černé na výborné úrovni. Oproti původnímu nejlevnějšímu modelu Kindle 5 si i novější model polepšil ve vnitřní pamětí, která je nyní 4GB. Také nesmíme zapomenou, že Kindle 6 má rychlejší procesor, proto by mělo být překreslování stránek a odezva systému svižnější.

Informace o nových modelech Kindle Voyage a Kindle 6 nalezente i ve starším článku, včetně tipu, kde tyto modely koupit.kindle-6

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné