Klasická kniha Ken Follett Pilíře země VS Kindle 3 ebook

Sdílejte:Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Pin on Pinterest0

Pilíře země jsem četl chvíli, z nedostatku času o zkouškovém jsem ji odložil. Nedávno jsem si ji sehnal v elektronické podobě pro Kindle 3, a když jsem viděl stát tuto klasickou knihu v knihovně musel jsem ji zvážit.

Pilíře země váží neuvěřitelných 960 gramů což je 4x víc než Kindle 3, který váží pouhých 240 gramů.

Je neuvěřitelné kam se technologie dostaly, vidím v tomto velkou budoucnost i v úsporách. Jelikož do Kindle 3 se vyjde přes 3000 knih aniž byste  museli vyrobit papír, vytisknout a spotřebovat naftu atd. pro přepravu knih.

V ČR se prodá ročně několik stovek tísíc knih, ta úspora by byla neuvěřitelná jak z ekologického hlediska tak i ekonomického.

dsc_0258

Tip na e-knihy

Komentáře 12 komentářů

Snow Napsal 17:13 / 5. 10. 2010

Jenže elektronickou formu knihy si nikde nevystavím, nepokochám se jí a podobně. To samé je u hudby. Tam si odmítám kupovat skladby na mp3legálně nebo jak se ten web menuje a jemu podobných. Pocit z toho CDčka respektive spíše z LPdesky, nebo z knihy žádnej e-formát nikdy nenahradí!

admin Napsal 21:47 / 5. 10. 2010

To je věc názorů, primárně je většina knih určena ke čtení – získávání nových informací nebo pobavení. Nemožnost si vystavit ebook v knihovně je pro mě nepodstatná.

prdlik Napsal 08:01 / 6. 10. 2010

No ja jsem CD a DVD a knihy prestal kupovat hlavne proto, ze je nemam kam dat. Navic narozdil od hudby, kterou muzu poslouchat porad, knihu prectu jednou a pak uz jen zabira misto. Presne tohle ocekavam od kindla, ze muj problem vyresi.

Snow Napsal 14:25 / 7. 10. 2010

admin: to ano, ale jak říkám, pocit z hezké knihy taky není k zahození. Ale souhlasím, že na čtení je kindle lepší. Když si vezmu, že čtu knihu o 1000 stránkách vážící něco kolem jedhono kila. Děs. A to raděj neříkám jak kniha chca nechca dopadne po přečtení.

Baldwin Napsal 15:40 / 7. 10. 2010

Já to řeším tak, že klasickou beletrii, kterou chci mít doma vystavenou si prostě koupím nebo nechám koupit jako dárek a vystavím si ji.
Nicméně člověk potřebuje přečíst mnoho textů, které si ani doma vystavovat nechce (vzdělávací literatura, příručky, novinové články atd.) a na ty je rozhodně lepší kindle. Navíc pochybuji, že má dnes někdo tak velký byt nebo dům, aby mohl celou jednu místnost dedikovat na knihovnu a mít tam tisíce svazků a dalších tiskovin. A právě proto je tu kindle, který umožňuje číst tyto texty bez nutnosti vlastnit doma obdobu městské knihovny. A také je to rozhodně ekologicky šetrnější, než si všechno, co člověk chce v klidu přečíst tisknout na papír…

RomanL Napsal 11:10 / 15. 10. 2010

Knihy nepoužívám k vystavování, ale ke čtení. Obecně si myslím, že to může napsat jenom člověk, který prakticky nečte. Kam mám asi tak v jednopokojovém bytě vystavit svou mnohasetsvazkovou knihovnu? Už to prostě nemám kam dávat. Kromě toho, podstatou knihy je obsah, ne forma. Kdyby tomu tak nebylo, tak dodnes čteme manuskripty. To jsou rozhodně výstavní kousky, o tom určitě nikdo nepochybuje. A k těm MP3 a CD – z CD si hudbu určitě nevychutnáte tak, jako na živém koncertě. Už jenom proto byste to vůbec neměl poslouchat. Vždyť je to jenom umělá náhražka skutečného zpěváka… 😛

Tom Laurinec Napsal 16:50 / 16. 10. 2010

Ne asi, já čtu knížky v mobilu už dlouho. A hlavně proto, že jsou asi 6x levnější, což je mnohem snažší oběť. Hlavně když kupujete na Amazonu knížky. Autor dostane stejnou provizi, jenom se to zbytečně netiskne a nevozí všude.

Když se mi knížka líbí a chci si ji nějak specielně užít, tak si ji následně koupím v hardcoveru. Nevím čím bych se doma těšil tím že mám nějaký knížky, to je jen pro ty, jak tu někdo psal, co málo čtou, tak si tím pak honí ego. Kdo za rok přečte víc jak 20 nových knížek, tak by neměl mít proti Kindle nic.

Tom Laurinec Napsal 16:51 / 16. 10. 2010

Ne asi, já čtu knížky v mobilu už dlouho. A hlavně proto, že jsou asi 6x levnější, což je mnohem snažší oběť. Hlavně když kupujete na Amazonu knížky. Autor dostane stejnou provizi, jenom se to zbytečně netiskne a nevozí všude.

Když se mi knížka líbí a chci si ji nějak specielně užít, tak si ji následně koupím v hardcoveru. Nevím čím bych se doma těšil tím že mám nějaký knížky, to je jen pro ty, jak tu někdo psal, co málo čtou, tak si tím pak honí ego. Kdo za rok přečte víc jak 20 nových knížek, tak by neměl mít proti Kindle nic.

Ale chápu, že sváteční čtenář do toho nebude vrážet peníze. Ale knížky bych si taky vystavoval, bohužel má snad každá úplně jiné rozměry, což mě sere, tak jsem rád za Kindle.

Petr54 Napsal 17:25 / 15. 12. 2010

Nic proti různým názorům, ale mě tvrzrní, že elektronické knihy nelze vystavit apod. zavání snobstvím. Myslím si, že člověk čte, aby se pobavil a vnitřně obohatil. Podstatné je co zůstane ve čtenáři po přečtení knihy. Kromě toho, i elektronická podoba může být umělecky zpracována (pěkný obal, grafika, atd).

Bára Napsal 21:07 / 22. 2. 2011

Ono se říkalo, řekni mi, co čteš a já Ti povím, kdo jsi. Tzv. vystavené knihy o majiteli něco vypovídají, knihy mají svou duši, na co si kupujeme obrazy, když stačí zapnout počítač a prohlídnout si fotky… Někdo má ke knížkám nevirtuální vztah a někdo ne. Proč by takový člověk měl být snob? Kindle mám od vánoc a po pravdě – knížky, které bych si ráda přečetla, jsem našla jen v tištěné formě. Takže čtečka je prozatím víceméně jen ke čtení odborných textů. A je to dobrá věc 🙂

Petr Napsal 20:35 / 12. 4. 2011

Tak si kupujte knihy papírové. Já vidím mnoho výhod e-knih. Nemůžu se ubránit pocitu, že vyznavači sbírek knih papírových je mnohdy ani nečetli, ale mají je jen jako dekoraci v bytě a k snobskému chlubení před známými.

species Napsal 19:49 / 17. 2. 2012

Kindle mám zatím jen týden, takže bych se spíš chtěla zeptat, kde je možné tuto knihu najít v elektronické podobě, našla jsem ji jen tištěnou. dík za radu

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné