Klávesové zkratky pro čtečku ebooks Amazon Kindle bez klávesnice

Klávesové zkratky virtuální klávesnice Amazon KindlePřinášíme vám přehled klávesových zkratek pro novou čtečku elektronických knih Amazon Kindle bez klávesnice. Jde o užitečné zkratky, která vám zpříjemní práci s virtuální klávesnicí.
  • Sejmutí obrazovky (PrintScreen) – Stiskněte a podržte tlačítko klávesnice a stiskněte tlačítko Menu (tři pruhy) za chvíli problikne obrazovka. Snímek obrazovky bude uložen v paměti čtečky ve složce Documents.
  • Obnovení obrazovky: Stiskněte současně tlačítko klávesnice a tlačítko Zpět (šipka doleva).

Ulehčení práce s virtuální klávesnicí Kindle

  • Rychlé přecházení mezi záložkami ve virtuální klávesnicí: Ve virtuální klávesnici jsou znaky rozděleny do několika záložek, mezi záložkami se můžete pohybovat rychleji pomocí těchto klávesových zkratek. Tlačítko pro další stránku vás přesune na záložku doprava a tlačítko pro přechod na předchozí stránku a na záložku vlevo od aktivní záložky.
  • Rychlé psaní velkého znaku: Přejděte na písmeno a podržte tlačítko klávesnice a potvrďte volbu písmene centrální tlačítkem z pětisměrového tlačítka. Alternativou je přepnou se do záložky s velkými znaky a daný znak si zvolit, není to tak rychlé.
  • Rychlý přesun kurzoru o 7 znaků: tiskněte a podržte tlačítko klávesnice tlačítko vpravo nebo tlačítko vlevo na 5-směrným tlačítku kurzor ve virtuální klávesnici bude přeskakovat po 7 znacích.
  • Rychlé mazání znaků: Mazání znaků je možné podržením tlačítka klávesnice a stisknutím tlačítka předchozí stránka ale na pravém boku čtečky Kindle!.
  • Rychlé psaní mezery: Podržte tlačítka klávesnice a stisknete tlačítko další stránka na pravém boku Kindle.
  • Přesun kurzoru doprava: Podržte tlačítka klávesnice a stiskněte tlačítko Další stránka na levém boku čtečky Kindle.
  • Přesun kurzoru doleva: Podržte tlačítka klávesnice a stiskněte tlačítko Předchozí stránka na levém boku čtečky Kindle..

Zkratky jsou převzaty z fóra MobileRead: http://goo.gl/qKUdp

Tip na e-knihy

Komentáře 2 komentáře

Standa Napsal 13:39 / 29. 11. 2011

velmi dobre, nejak jsem ani nepredpokladal ze na kindlu bez klavesnice budou nejake klavesove zkratky. Nektere z nich budou uzitecne. Dekuju.

vasheg Napsal 21:15 / 14. 12. 2011

Kdyz zmacknete v hlavnim menu tlacitko klacesnice a k tomu dvakrat po sobe listovani smerem nahoru na leve strane, objeci se carovy kod ctecky. Prisel jsem na to uplne nahodou 😀

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné