PaperTab zajímavý koncept, který by mohl ukázat směr vývoje čteček elektronických knih

Sdílejte:Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+1Pin on Pinterest0

Na konferenci CES 2013 byl představen prototyp ohebného tabletu, který nese označení PaperTab. Tento zajímavý tablet je poháněn procesorem Intel Core i5 a disponuje 10, 7 palcovým displejem  jenž zobrazuje pouze barvy v odstínu šedi.

Tloušťka tabletu je skoro jako běžný papír. Tablet se ovládá nejen dotyky ale o ohyby, díky kterým můžete přepínat stránky v knize, ovládat přehrávané video atd.

PaperTab má zajímavé funkce a to možnost jej propojit s dalšími tablety takže zobrazovací plocha se spojí v jednu. Další zajímavou funkcí je možnost přetahování obsahů z jiného tabletu na druhý gesty, protože jednotlivé tablety si  uchovávají informace o své poloze a navzájem ji sdílejí.

Možnosti tohoto prototypu PaperTab si můžete prohlédnout na videu a určitě mi dáte za pravdu, že jde o zajímavý koncept.

Z pohledu uživatele bych vůbec nepotřeboval takové funkce, ale ocenil bych kdyby byly čtečky takto tenké měly větší displej než 6″ a napájeny by byly nějakou mikro baterií, která by se dobíjela solárními panely na zadní straně čtečky nebo v rámečku.

Uvidíme s čím novým přijdou výrobci čteček, ale nic převratného v nejbližší době neočekávám a myslím si že jediná novinka která by se mohla objevit na trhu tak bude nějaký model Kindle s displejem, který bude umět i vykreslovat barevný obsah.

Fotografie a informace jsou převzaty z článku: PaperTab: The paper-thin flexible tablet prototype that wants to replace paper, kde se dovíte více o prototypu PaperTab.

Tip na e-knihy

Komentáře 3 komentáře

Radek Napsal 21:13 / 13. 1. 2013

Proc na videli ‚ctecky‘ byli pripojeny pomoci dvou kablu? Jeden byl nejspise obrazovy a druhy napajeni takze ve skutecnosti se jedna pouze do display ktery je zabaleny v pytliku?

Kdyz se prida baterka a jine komponenty urcite to nebude ‚skoro‘ jako papir..

Nasranek Napsal 11:31 / 15. 1. 2013

No máš pravdu , že nebude to jako papír ,ale v dnešní době jsme omezení jen baterkou která je až moc velká ve srovnání s velikostí obslužného Hardware , který by se dal vložit do krabičky velikosti zapalovače typu Zippo.

Osobně si myslým , že e-linka papír je slepá větev (vlastním už 3 roky Kindla a jsem sním spokojený)
a budoucnost je nějaký holografický zobrazovací systém v krabičce velikosti bežného mobilního telefonu.

Nasranek Napsal 11:38 / 15. 1. 2013

No a ke článku : 6″ zobrazovací jednotka je asi tak max co se dá běžně přenášet ,ale kdyby ten papír daly do pouzdra
2x – myslím jako knihu a po otevření se velikost zvětšila na 10-12″ tak by to byla šupa ,ale vše má své ale cena by asi dost vzrostla a nebylo to prodejné i když mohu se plést.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné