Spravujte pohodlně výstřižky, záložky, poznámky a zvýraznění z knih v Kindle

Jestliže hojně používáte výstřižky, záložky, poznámky či zvýraznění ve svém Kindle, tak vás bude určitě zajímat online služba ClippingsConverter, která vám ulehčí práci. Tato služba je dostupná zdarma, stačí abyste si vytvořili účet a můžete začít používat online správce vašich záložek.

Abyste měli vůbec co spravovat, filtrovat atd. tak si nějaké data musíte importovat. Připojíte svoji čtečku Kindle k počítači. Následně se přihlásíte do služby ClippingsConverter a nahrajete ze čtečky soubor My Clippings.txt, který obsahuje vaše „meta data“ z knih.

Nyní již máte nějaké data importované, takže můžete s nimi pracovat. Automaticky se vám vytvoří seznam knih u kterých jsou přiřazeny jednotlivé meta data. Následně si můžete nechat zobrazit seznam knih, kliknout na konkretní knihu a zobrazit výpis meta dat, které jste si udělali v knize.

Tyto data je možné řadit podle různých kritérií, filtrovat a exportovat do Excelu, PDF, Word nebo EverNote. Máte možnost si nechat zobrazit jen některé typy meta dat (výstřižky, poznámky, zvýrazněné části knihy či záložky).

Jednotlivé meta data můžete tagovat, mazat či editovat. U meta dat vidíte datum pořízení a lokaci tedy pozici v knize.

Věřím, že tato propracovaná služba bude pro mnoho majitelů čteček Kindle užitečná a budou ji rádi používat. Rozhraní této služby je pouze v angličtině, ale při malé snaze se naučí službu používat kdokoliv. Služba se stále vyvíjí  třeba dnes mi přišlo oznámení, že byla vylepšena.

 

Tip na e-knihy

Komentáře (2)

Guido Napsal 13:46 / 21. 2. 2013

Výborná služba. Něco takového mi dlouho chybělo. Škoda, že ty clippings nejdou nějak jednoduše synchronizovat.

Niki Napsal 16:02 / 17. 3. 2014

Ahoj,
chcela by som sa spýtať, či existuje nejaký spôsob nabízející lepšie zvýraznenie textu, ako iba podčiarknutie. Inverzia, alebo niečo podobné. Nakoľko podškrtávanie je dosť málo viditeľné, pri učení to je trošku problém.
Ďakujem, prajem pekný deň 🙂

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné