Co nového přinesla konference Amazonu? Nový tablet Kindle Fire HD a čtečka Kindle Whitepaper

Dnešní den z pohledu milovníka knih a především elektronických byl velice plodný. Jako první dnes představila společnost Kobo nové modely čteček elektronických knih a následně v 19.30 našeho času měl konferenci Amazon, který se pochlubil novým modelem čtečky Kindle a tabletem Kindle Fire.

Než Amazon představil nové modely, rozpovídal se o jeho službách, nabízeném obsahu atd.  Co se mi velmi líbí tak je myšlenka Buy Once, Enjoy Everywhere. Jednoduše přeloženo kupte jednou – užívejte kdekoliv. Jde o to že si koupíte video, hudbu, knihu a posléze můžete tento obsah konzumovat jak na svém tabletu kindle fire, tak i ve čtečce Kindle nebo na počítači, v mobilu atd.. Zajisté záleží na HW, video si určitě na čtečce Kindle nepustíte .-)

Potom už nastal ten pravý čas a Amazon konečně začal představovat nový model čtečky Kindle. Tento nový model nese označení Kindle Paperwhite a přinesl řadu vylepšení.

Kindle Paperwhite

Kindle Paperwhite je nejnovější model čtečky elektronických knih Kindle, byl představen dnes a disponuje řadou vylepšení. Amazon uvádí že má o 25% lepší kontrast, tmavší text a lepší kontrast. Displej má 212 PPI, váha 212 gramů a rozměry 17 x 11,7 x 0,91 cm. K dispozici je 2GB paměť.

Předností tohoto nového modelu je technologie Built-in light, jedna z vrstev displeje díky které máte možnost si podsvítit text a nemusíte si tedy tak v noci či šeru svítit na displej čtečky externí lampičkou.

Parádní výdrž Kindlu Paperwhite. Amazon uvádí výdrž Kindlu na 8 týdnů, když máte vypnutou síť WiFi.

Kindle Paperwhite se prodává ve dvou variantách a to bez modulu 3G a s modulem 3G. Model bez 3G stojí od 119 dolarů a s modulem 3G 179 dolarů.

Zdarma internet kdekoliv na světě s modulem 3G – zajímavé je že u nového modulu není nijak omezen bezplatný internet pžes 3G síť.

Po novém modelu čtečky Kindle představil dlouho očekávaný nový tablet Kindle Fire, tento nový model nese označení Kindle Fire HD a je dostupný ve třech variantách, přesněji jedna varianta s 7″ displejem a dvě varianty s 8,9″ displejem.

Kindle Fire HD

Nový a nejlevnější model Kindle Fire HD se 7″ displejem disponuje touto HW výbavou:

 • Displej: IPS 1280×800
 • Dolby Audio dual stereo reproduktory
 • Dual band – dvě antény pro WiFi
 • Na výběr je model s 16 nebo 32 GB
 • Procesor: 1,2GHz OMAP 4460
 • Výdrž až 11 hodin při používání
 • Rozměry: 193 x 137 x 10,3 mm
 • Váha: 395 gramů
 • Porty: Micro-HDMI výstup, Micro USB, 3.5 mm stereo jack, bluetooth A2DP
 • Cena: 16GB  za 199$, 32GB za 249$

Kindle Fire HD 8,9″

Dalším modelem tabletu od Amazonu je Kindle Fire HD s 8,9″ displejem. Tento model se prodává ve dvou variantách a disponuje touto HW výbavou:

 • Displej: IPS 1920×1200 rozlišení
 • Dolby Audio dual stereo reproduktory
 • Dual band – dvě antény pro WiFi možnost i 4G LTE
 • Porty: Micro-HDMI výstup, Micro USB, 3.5 mm stereo jack, bluetooth A2DP
 • Paměť: Model jen s WiFi – 16, 32GB model s 4G LTE – 32 a 64GB
 • Procesor: dvě jádra 1,5GHz OMAP 4470
 • Rozměry: 240 mm x 164 mm x 8.8 mm
 • Váha: 567 gramů

Co se stalo se starými modely čtečka Kindle a Kindle Fire?

Staré modely Amazon nezavrhl a čtečka Kindle 4 bez klávesnice se bude prodávat dál, došlo ale ke změně a to že její design bude už jen černý a její cena je snížena na 69 dolarů ve sponzorované verzi a 89 dolarů bez reklamy.

Původní tablet Kindle Fire se bude stále prodávat ale už za 159 dolarů a získal lepší HW, jednou tolik operační paměti, nyní má tedy 1GB RAM a rychlejší procesor s taktem 1,2 GHz, další vylepšením je delší výdrž na baterii. Kompletně by se měl tablet zrychlit o 40%.

Tip na e-knihy

Komentáře 7 komentářů

zaty Napsal 23:22 / 6. 9. 2012

kurnik, myslel jsem ze me jen tak neco nepresvedci abych vymenil svuj kindle 3, ale ten paperwhite vypada moc dobre.

MichalHD Napsal 23:35 / 6. 9. 2012

Už jsem rozhodnut že vyměním svůj Kindle touch za paperwhite. To podsvícení je vymyšlené úžasně. Doufám že cena u nás bude do 4000,-.

Myshak Napsal 23:35 / 6. 9. 2012

jsem na tom úplně stejně…

xds Napsal 23:37 / 6. 9. 2012

Zaty: presne ma slova.

JakubAsgard Napsal 23:46 / 6. 9. 2012

Taky se mi Paperweight moc líbí a uvažuji o výměně Kindle 3 Keyboard. 🙂

me Napsal 00:23 / 7. 9. 2012

Nove ctecky vypadaji Super. Skoda, ze Amazon neumi dotahnout ovladani pres touch k dokonalosti, aby bylo lepsi nez pres Keyboard; porad jsou tam velke rozdily ve strankovani, touch neumi plnohodnotne nahradit chybejici tlacitka PageUp a PageDn.. 🙁 Uvidime, jak se s problemem vyporada na novych cteckach, ale necekam revoluci, porad za vyvojem stoji stejni vyvojari… Taky je problem, ze tyto chyby vidi jen uzivatele, kteri maji zkusenost s „keyboard“ cteckami…

jaCUBE Napsal 00:39 / 7. 9. 2012

Pěkné, pěkné! 🙂 Tak je na čase nechat zdědit stále plně funkční Kindle 3 Keyboard nějakému členu rodiny a vyrazit za Paperwhite. 🙂

Překvapuje mě, že tam půjde měnit i regulace světla a mělo by to mít rovnoměrné podsvícení i při využití pouhých čtyř LED diod, z toho plyne velmi dobrá efektivita a vcelku uvěřitelných 8 týdnů výdrže i při zapnutém podsvícení. o.O Připadalo mi, že Amazon technicky začíná trošku technicky ztrácet dech v e-ink čtečkách, ale jestli tohle bude tak dobré, jak to vypadá, tak asi těžko najde Kindle měřitelného soka. 🙂

Mimochodem, sláva za černou barvu! 🙂 Ta stříbrná mi připadala laciná. 🙂

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné