PocketBook Touch Lux 3

PocketBook Touch Lux 3, nová čtečka e-knih s E Ink displejem CARTA. Konkurent pro velmi oblíbenou čtečku e-knih Amazon Kindle Paperwhite 2.

Jsou dva důvody, kdy čtenář e-knih může mít radost. První z nich je, když na trh vychází nové e-knihy a druhý, když výrobci čteček e-knih představují nové modely čteček.

Nedávno jsem zveřejnil návod jak vylepšit rychlost odezvy systému a přesnost dotykové vrstvy u čtečky PocketBook Touch Lux 2 a dnes vás již můžu seznámit s novým modelem PocketBook Touch Lux 3, který by se měl začít prodávat v nejbližší době. Recenzi čtečky PocketBook Touch Lux 3 jsem pro vás připravil Recenze PocketBook Touch Lux 3.

Co čekat od nové čtečky e-knih PocketBook Touch Lux 3?

Nečekejte zázraky a razantní změny v designu ani hardwaru. Společnost PocketBook sází na to, co je již ověřeno zákazníky. Starší model PocketBook Touch Lux 2 nebyl vůbec špatný, jak pro stránce hardwaru i softwaru. U nás si tato čtečka získala velkou oblibu ne jen cenovou dostupnosti, ale i velkou softwarovou výbavou, která nabízí uživateli více možností než konkurenční čtečky. Kdo uvažoval o koupi čtečky e-knih s dotykovým ovládání a osvícením displeje, tak u nás v podstatě v cenové kategorii kolem 3000 Kč, měl možnost vybírat pouze ze čteček Kindle Paperwhite 2 nebo Kindle PocketBook Touch Lux 2. Pro mě stále vítězila čtečka Amazon Kindle Paperwhite 2, protože nabízí lepší displej a rychlejší odezvu systému. To by se, ale mělo změnit právě příchodem čtečky PocketBook Touch Lux 3.

PocketBook Touch Lux 3 a E Ink displej Carta

Jak, už jsem zmínil, novou hlavní změnou je displej. Čtečka PocketBook Touch Lux 3 bude disponovat E Ink displejem nejnovější technologie Carta. Ten má lepší podání barev, černá je tmavší a pozadí světlejší, díky tomu je větší kontrast mezi písmem a pozadím a text tedy i čitelnější. Doufám, že PocketBok má dobrou kontrolu E-Ink displejů, které budou v novém modelu, aby zásilky neměli různorodou kvalitu (nerovnoměrné osvícení displeje, různé přechody atd.).

PocketBook Touch Lux 3

Hardware PocketBook Touch Lux 3

Co se týče HW, zůstává vše při starém:

 • Rozměry: 114,6 х 174,4 х 8,3 mm
 • Displej: 6” Е Ink Carta, 758 x 1024 Pixel, 212 dpi
 • Váha: 208 g
 • Procesor: 1GHz
 • Operační paměť: 256MB
 • Vnitřní paměť pro dokumenty: 4GB
 • Podpora MicroSD karet až do 32GB (možnost rozšířit vnitřní paměť)
 • Podpora formátů: PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2,
  ZIP,DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT,
  CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM, JPEG, BMP, PNG, TIFF

Myslím si, že PocketBook mohl trochu přitlačit a přidat operační paměť. Odezva čtečky a systém by mohl být potom svižnější.

Cena PocketBook Touch Lux 3

Cena nového modelu by měla odpovídat ceně PocketBook Touch Lux 2, takže něco málo přes 3 000 Kč. PocketBook Touch Lux 2 se bude vyprodávat za sníženou cenu.

Tip na e-knihy

Komentáře (3)

Paul Napsal 09:12 / 15. 4. 2015

Uvidíme, první PB čtečka s e ink carta ..pb650 ultra nic moc…

Petr Vytlačil Napsal 09:29 / 15. 4. 2015

PB 650 bylo velké šlápnutí vedle i s cenou. Doufám že PB se poučili a PocketBook Touch Lux 3 bude mít kvalitní displej, alespoň jako Paperwhite 2.

Hyklová Marie Napsal 17:32 / 19. 5. 2017

Mám novou čtečku Touch Lux 3 a mám stažené knihy, ale potřebuju poradit, když dočtu na některé stránce, jak se pak na ni dostanu po znovu otevření čtečky. To mám zase listovat od začátku? Můžete mi prosím poradit asi na meil? Děkuji Hyková

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné