Učíme se cizí jazyky s pomocí čtečky eletronických knih Amazon Kindle – podělte se o vaše zkušenosti

Učíme se cizí jazyky s pomocí Amazon KindleProč čtečku ebooks Amazon Kindle nevyužít pro studování cizích jazyků, když se k tomu přímo nabízí?

Slovníky pro Amazon Kindle

Hned po spuštění čtečky máte zdarma k dispozici dva výkladové slovníky: The New Oxford American Dictionary s 250 000 definicemi, dále Oxford Dictionary of English. Po najetí kurzoru před anglické slovo se vám zobrazí informace o slově z výkladového slovníku.

Jestliže by se vám spíš hodila možnost překládat anglické slovíčka do češtiny tak si můžete nahrát do čtečky Anglicko Český slovník, už jsme o tom dříve psali v článku Anglicko Český slovník pro Amazon Kindle.  Nyní je k dispozici nová verze Česko Anglického slovníku, která je sestavena se slovníku Lingea Lexicon a umí vyhledávat slova v různých tvarech (množná čísla, minulé časy) a dokonce slovník obsahuje i výslovnost. Více informací o tomto slovníku a kde je možné jej stáhnout naleznete v našem fóru.

Cizojazyčné knihy

Na internetu naleznete mnoho cizojazyčních knih v elektronické podobě, takže není problém číst a číst a tím si zdokonalovat daný jazyk. Pro učení angličtiny jsou dobré knihy například od nakladatelství Penguin Readers, které má rozdělené knihy do 7 obtížností.

Penguin Readers English Amazon Kindle angličtina

Převzato z http://www.penguinreaders.com/pr/students/index.html

Knihy Penguin Readers si můžete zakoupit pro Kindle v obchodě Amazon. Možná je naleznete někde i na internetu, stejně tak se dají nalézt dvojjazyčné knihy Angličitna – Čeština.

Procvičování slovíček

Pro Kindle není těžké si vytvořit knihu, takže si můžete připravit vlastní souhrn slovíček například ve wordu, který si potom prostřednictvím USB kabelu nebo Kindle emailu nahrajete do čtečky a budete si je procvičovat.

A jak využíváte vy čtečku Kindle pro studium cizích jazyků?

Podělte se o vaše tipy a triky pro studování cizích jazyků na čtečce Amazon Kindle. Co vám chybí nebo jaké slovníky či knihy byste doporučili čtenářům našeho blogu.

 

 

 

Tip na e-knihy

Komentáře 8 komentářů

Josef Napsal 15:08 / 21. 8. 2011

Díky za tip, vypadá to zajímavě.

Kačka Plicková Napsal 15:50 / 21. 8. 2011

A co takhle tipy pro jiné jazyky (ruština)?

Amazon-Kindle.cz Napsal 16:16 / 21. 8. 2011

Bohužel po Ruštině jsem se nepídil, ale určitě naleznete nějaké knihy v ruštině.

VT Napsal 23:05 / 21. 8. 2011

No pro mě je Kindle uplně ideální řešení, jelikož kvůli procvičování angličtiny a obohacování slovní zásoby, čtu knížky prakticky jen v angličtině, tak si je můžu kupovat rovnou na Amazonu.

Tia Napsal 09:22 / 22. 8. 2011

Tu je par knih v rustine

http://books4iphone.ru/

Petra Napsal 20:30 / 21. 9. 2011

Ahoj mám s ruštinou velký problém, mám knihy jak v rtf tak v txt ale při kódování CP 1251 i windows-1251 mi z toho vychází šílenosti, rtf mi to vůbec nepřevede a txt na otazníčky, už nevím, co s tím…….

Sabine Napsal 19:18 / 8. 10. 2011

Je možné nahrát do čítačky aj jiný slovník, například nemecko-český? Ten by sa mi hodil víc.

martina Napsal 11:25 / 26. 12. 2011

Dobrý den,
můžete mi poradit. Podařilo se nám omylem smazat ty dva výkladové slovníky ze čtečky. Máme v rodině ještě jednu čtečku. Nevíte jak by šly přetáhnout? V seznamech je totiž nevidím. Děkuji za radu

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné