Readability aneb jak si pohodlně zasílat vybrané články do čtečky elektronických knih Amazon Kindle

Sdílejte:Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+1Pin on Pinterest0

Readability amazon Kindle, Kindle Fire, Kindle Touch

Readability je užitečná služba díky které můžete číst články nebo obsah webových stránek v příjemnější formě a ještě k tomu si je na první dobrou zaslat do vaší čtečky Amazon Kindle. Tato služba totiž vezme obsah právě navštívené webové stránky a převede ji do podoby novinového článku, takže z ní odstraní veškeré grafické prvky, jako reklamu, barevné pozadí atd. a ponechá pouze hlavní obsah s obrázky.

Abyste si udělali lepší představu, připravili jsme pro vás názornou ukázku.

Stránka ve své reálné podobě (http://www.ebooky.cz/podivejte-se-pod-kapotu-tabletu-kindle-fire-zdrojove-kody-amazon-kindle-fire-uvolneny/)

Amazon Kindle Touch, Kindle Fire, readability

Stránka po převodu pomocí Readability, výsledek online na https://www.readability.com/articles/knqjbakw

Readability kindle fire, kindle touch amazon kindle 3

Jak je z ukázky patrné Readability vypreparoval hlavní text a fotografie v článku a naservíroval je v lepší formě. Tím ale veškeré možnosti této služby nekončí, máte totiž možnost si nadefinovat grafický vzhled výsledné stránky. Můžete si nastavit barvu textu, pozadí, velikost písma, šířku stránky, zakázat zobrazování obrázků a nebo si veškeré odkazy v textu vložit do poznámky pod čarou.

Readablity preference

Možnosti nastavení Readability

Jak začít používat Readability

Na této adrese https://www.readability.com/readers/login/ si za pár sekund vytvoříte uživatelský účet, k čemuž vám stačí pouze váš email, volba hesla a přihlašovacího jména. Registrace ale není nezbytná slouží k tomu abyste si mohli uchovávat články pro pozdější čtení. Takže jen pro účel zasílání článků do Kindle si účet nevytvářejte jestli nechcete.

Další co budete potřebovat je plugin Readability do vašeho webového prohlížeče, díky kterému si budete moc nechat stránku převést, uložit na později nebo zaslat do Kindle. Plugin je ke stažení na této adrese: https://www.readability.com/apps#colorbox-addons-link já jej používám ve webovém prohlížeči Firefox a Chrome. Po instalaci pluginu do prohlížeče se vám zobrazí ikonka  Redability (křesla), vedle políčka pro zadávání adresy web. stránek.

readability Kindle Fire Amazon Kindle Touch

Ikona Readability a možnosti práce se stránkou prohlížeč Chrome

Readability Firefox

Ikony Readability prohlížeč Firefox


Po kliknutí na ikonu Readability v Chrome se vám zobrazí menu s třemi položkami:

  • Read Now (1. ikona Firefox) – ihned převede současně navštívenou webovou stránku do lépe čitelného formátu.
  • Read Later (2. ikona Firefox)  – uloží současnou stránku pro pozdější čtení, toho můžete využít příště nebo například v jiném zařízení (tablet, mobil atd.).
  • Send to Kindle (3. ikona Firefox)  – ihned odešle upravenou stránku do vaší čtečky Amazon Kindle.

Jestliže kliknete na ikonu s Send to Kindle, tak se vám poprvé zobrazí modální okno pro nastavení vašeho Kindle emailu. Po zadání Kindle emailu můžete ihned dokument odeslat pomocí tlačítka Save & Send to Kindle a nebo nastavení pouze uložit viz. just save settings. Nezapomeňte, že si musíte povolit u svého účtu Amazon příjem dokumentů z emailu: kindle@readability.com.

Readability Kindle Settings
Nastavení pro odesílání článku do Kindle

Readability je opravdu výborná služba díky, které můžete rychle a pohodlně si posílat články do čtečky nebo jiných zařízení. Na závěr krátká videoukázka, jak služba funguje.

Tip na e-knihy

Komentáře 7 komentářů

aldav Napsal 11:50 / 19. 11. 2011

prohlizes Maxthon to vyhodnotilo jako Safari a v IE to taky nejede 🙁 Nebo delam nekde chybu ?

Hanz Napsal 13:08 / 19. 11. 2011

Nikde jsem tam nenašel možnost zasílat najednou kompilace více článků jako např. v Instapaper. Byť má readability takove příjemnější rozhraní tak na vychytávky instapaperu nemá

Pietro Napsal 19:46 / 19. 11. 2011

Já už několik měsíců k plné spokojenosti používám klip.me plugin v prohlížeči Chrome. Možná nemá tolik nastavení, ale svou hlavní funkci – posílání článků na Kindla – plní na 100%. Jestli se nemýlím, tak jste o něm také psali.

Amazon-Kindle.cz Napsal 21:17 / 19. 11. 2011

Pietro, ano o Klip.me jsme již psali ale ještě napíšeme druhou část. Zatím jsme představili možnost shromažďování článku a následné odeslání do Kindle.

dodoB Napsal 10:43 / 20. 11. 2011

Aldav, asi někde děláš chybu, já jsem to nainstaloval a chodí mi to na IE8 v pohodě…

Docko Napsal 14:22 / 15. 1. 2012

Jak o dlouho třeba trvá vám, než se vám to objeví na kindlu od doby? Jsem normálně doma na wifině a prozatím nic

Amazon-Kindle.cz Napsal 14:45 / 15. 1. 2012

Chvili par minutek, zasilate to na dobry email a mate poolen prijem zprav z tohoto zdroje?

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné