Jupí dostal jsem čtečku e-knih Amazon Kindle nebo PocketBook a co teď?

Dostali jste novou čtečku e-knih? Zde najdete několik rad, které vám ulehčí začátky.

Trošku oprášený starší článek, ale stále aktuální.

Jestli jste dostali pod stromeček čtečku e-knih Amazon Kindle nebo PocketBook, tak velká gratulace. Jde o zařízení, které vám velmi zpříjemní čtení a mnoho lidí díky čtečce e-knih začalo i více číst. Vzhledem k tomu, že jste, ale ještě nováčci a nevíte co a jak dělat se svojí čtečkou, připravil jsem si pro vás pár tipů, které by mohli být pro vás užitečné.

1. Kde sehnat super e-knihy?

Jsou svátky a volno, tak je mnoho času na to pořádně novou čtečku e-knih otestovat. K tomu účelu by to chtělo nějaké pěkné e-knihy. Máte několik možností, buď si nějakou e-knihu zakoupíte v jednom z online obchodu anebo vyberete z nabídky zdarma dostupných e-knih. Dále je mnoho zavedených e-shopu, kde lze nakupovat e-knihy. 

2. Kupte si kvalitní pouzdro – displeje čteček jsou velmi náchylné na poničení

Určitě si kupte na svoji novou čtečku e-knih kvalitní pouzdro. Ano budete muset investovat nějakou tu stovku navíc, ale u čtečky je to velmi důležité příslušenství. Pokud čtečku neplánujete odnášet z domu, tak pouzdro nepotřebujete, ale v opačném případě nad investicí neváhejte. Displeje čteček nejsou chráněny silnou vrstvou skla, jak je tomu u tabletů nebo chytrých mobilů, a proto jsou náchylnější na poničení displeje. Stačí, abyste si dali čtečku bez obalu do kabelky, někde při cestování nevědomky kabelku přitisknete více k tělu a peněženka, která je hned vedle displeje čtečky vám tlakem poničí displej. To pak displej vaší čtečky může dopadnout takto (reklamace u prodejce většinou neprojde a oprava nestojí zrovna málo):

praskly-displej

Doporučuji výběru pouzdra věnovat více času, zaměřte se na tyto nejdůležitější vlastnosti:

 • Tvrdost přední strany, která chrání displej čtečky. Jestliže je přední strana obalu velmi měkká, je to k ničemu a opět při větším tlaku se vám přední strana displeje akorát prohne a může poničit displej čtečky.
 • Provedení uzavírání, mnoho pouzder je moc pěkných, ale nemají nejlépe řešené uzavírání. Pokud hodně cestujete, čtečku budete nosit v kabelce v baťohu atd., tak může nastat situace, že se vám pouzdro otevře nebo díky špatnému uzavírání dostane nějaký předmět mezi přední stranu pouzdra a displej. Proto vybírejte pouzdro, které má dobré provedení uzavírání. Některé pouzdra mívají uzavírání panty, v tomto případě dbejte na to, aby pant byl umístěn nad plastovým tělem čtečky a ne displejem. Opět kdyby byl vyvinut menší tlak pant by mohl poničit displej. Originální pouzdra a jejich napodobeni mívají magnetické uzavírání, kdy se přední strana obalu přichytí díky magnetu k přední straně čtečky. Současně tyto pouzdra umí některé modely čteček automaticky zapnout, jakmile otevřete pouzdro, zapne se i čtečka. Tyto pouzdra nejsou špatná, a když nemají velmi měkkou přední stranu můžu je jen doporučit.
 • Váha je předposledním důležitým faktorem. Najdou se i super obrněná pouzdra, které mají vyztuženou přední stranu a jsou z různých materiálů, ale díky tomu také něco váži, když potom do těchto pouzder čtečku umístíte, máte z toho celek o nemalé hmotnosti a už se vám čtečka v rukou trochu pronese.
 • Cena, to už je na vás kolik jste ochotni investovat do pouzdra. Na českém trhu se najde mnoho prodejců, mnoho pouzder mají jiné označení a výrobce, ale v podstatě jsou stejná (kopie originálních pouzder na Kindle), pouzdra z přírodních materiálů atd..
 • Tip kde koupit pěkné obaly za pár korun najdete v tomto článku Tip na levné obaly / pouzdra na čtečky e-knih Kindle. Nebo zde tip na levné obaly pro čtečky PocketBook: Tip na levné obaly / pouzdra na čtečky e-knih PocketBook.

Jste novým šťastným majitelem čtečky Amazon Kindle?

Čtečky Amazon Kindle jsou jedny z nejlepších čteček, které se u nás prodávají, mají výborné zpracování, kvalitní displeje a jejich software je vyladěn, takže jsou rychlé a nemají nějaké problémy. V rodině jich máme několik.

Bohužel, ale pro mnoho lidí bude malá překážka v rozhraní čtečky Kindle. Ty totiž nemají nativně české rozhraní, což pro někoho kdo neumí ani trochu anglicky bude z počátku malá překážka. Nebojte se toho, protože jakmile jednou čtečku nastavíte a zkusíte pár vychytávek už čtečku budete umět používat. Stejně na ní budete jen otevírat e-knihy, číst, zvětšovat písmo a různé přizpůsobovat. Až budete pátrat po e-knihách vhodných pro čtečky Kindle tak hledejte e-knihy ve formátu MOBI, to je formát, který Kindle nativně podporuje. Zajisté umí i PDF.

Tipy pro čtečky Kindle

 • Send To Kindle – super služba založíte si u Amazonu učet nebo spárujete svoji čtečku s ním, vytvoříte tzv. Kindle Email (neco@kindle.com) a potom cokoliv si emailem (e-knihu, PDF, doc) pošlete na tento e-mail dojde vám to do čtečky. Tu teda musíte mít připojenou k internetu přes WiFi. Je to velmi pohodlný způsob jak si posílat z počítače dokumenty do čtečky. Lze využít i pro zasílání článku z internetu, právě čtete nějaký článek tak jedním kliknutím ho pošlete do své čtečky a ten si můžete pohodlně číst na gauči. Aktualizovaný návod zde nemám, ale zde jej mají aktuální.
 • Jakmile máte aktivní Send To Kindle můžete do svých prohlížečů nainstalovat tlačítka pro zasílání článků do čtečky Kindle. Pro Chrome zde a FireFox zde o tomto rozříšení si můžete přečíst zde.
 • Abyste si do čtečky nemuseli zasílat dokumenty přes email, je i pohodlná utilita přímo od Amazonu. Jde o malý prográmek, který je zdarma. Více informací ve starším článku.
 • Několik užitečných rad neleznete i zde.
 • Máte Kindle Paperwhite 2,3, tak se vám bude hodit tento článek o procvičování slovíček nebo samotná recenze, která naznačuje co všechno tato čtečka umí.
 • Máte čtečku e-knih Amazon All New Kindle / Kindle 8? Bude se vám hodit tato recenze.
 • Máte čtečku e-knih Kindle Paperwhite – může se hodit její recenze zde.

 

Jste novým šťastným majitelem čtečky PocketBook?

Čtečky PocketBook mají výhodu, že nabízí české rozhraní. To vám ulehčí seznamování se čtečkou. Pokud budete hledat e-knihy pro tuto čtečku tak hledejte e-knihy ve formátu EPUB, dále čtečka podporuje Amazoní formát MOBI (je v omezené formě, nezobrazuje obrázky) a PDF.

Tipy pro čtečky PocketBook

 • Stejně tak jako u čteček Kindle doporučuji si aktivovat službu Send To PocketBook, potom budete mít možnost zasílat e-knihy a dokumenty do čtečky pohodlně a jedoduše přes pocketbook email. Návod jak si aktivovat službu je zde.
 • Máte-li aktivní službu Send To PocketBook může se vám hodit zasílání článku do čtečky, návod jsem připravil zde.

Tip na e-knihy

Komentáře (58)

McJobs Napsal 20:34 / 26. 12. 2014

Som cerstvym majitelom Paperwhite 2, ale to podsvietenie nie je po celej ploche homogenne, ale na spodnej strane je to po tych 4 LED flakate s tmavymi mapami. Mate to tiez tak ? Cital som ze s tym mali problem prve Paperwhity pred 2 rokmi, takze som myslel ze to uz budu mat vychytane…

Irena Napsal 23:35 / 18. 1. 2015

Mám kindle Paperwhite a chci se zeptat jak mám provést když už mám knížku přečtenou a chtěla bych ji předat do skupiny přečtených knih a jestli to vůbec jde , jestli musím tu skupinu vytvořit.

Soňa Napsal 10:53 / 9. 7. 2015

Dobrý den, vypínáte čtečky úplně, nebo dáváte pohotovostní režim?

Iva Napsal 09:22 / 28. 12. 2015

Já tedy dostala novou super čtečku zn. KOBO. Čtečka je výborná. Má jeden z nejkvalitnějších displejů na místním trhu a podporuje všechny formáty a na tom nejvíc záleží :-).
Co mě tedy nemile překvapilo byla nabídka e-knih. Ty zadarmo mě většinou neoslovily. Chtěla jsem si tedy koupit pár knih, které mám v merku já. Bohužel jsem zjistila, že buď knihy v podobách e-knih vůbec nejsou k dispozici nebo jsou tak drahé, že se mi vyplatí koupit klasickou knihu, která je většinou max. o padesátikorunu dražší než tištěná (a někdy v eshopech i levnější!!!) s tím, že když se mi nebude líbit, pak ji dále prodám, což s e-knihou nejde.
V naší městské knihovně mám možnost si půjčit e-knihy zadarmo v rámci svého členského příspěvku. Nicméně toho nemůžu využívat, protože nemám čtečku e-readingu ani čtečku, která podporuje Android či iOS Apple 🙁
Celkově jsem zklamaná hlavně celkovou nabídkou e-knih a jejich cenami.
Kdo zvažuje nákup čtečky a chce číst jen ty top knihy posledních třiceti let, tak její nákup rozhodně nedoporučuji. Pokud se nezmění marketing, tak se zatím nevyplatí 🙁

Petr Vytlačil Napsal 10:25 / 28. 12. 2015

Vše je otázkou priorit, někomu stačí e-knihy i když jsou o 50 Kč levnější a někdo si raději připlatí. Dost často jsou skvělé akce, díky kterým je možné koupit e-knihy pár měsíců staré za pár korun. 120 Kč VS 300 Kč. Nelze globálně něco nedoporučit. Bohužel svět e-knih je u nás dost roztříštěný ekosystémy, takže například jak píšete půjčování knih nelze do jiných modelů než ereading atd.

mira Napsal 09:19 / 7. 1. 2016

Dobrý den manželka dostala čtečku Kindle3 a doposud nedokazala tuto čtečku spustit mohl by někdo poradit jak začít

Petr Vytlačil Napsal 14:22 / 7. 1. 2016

Dobrý den,
v čem má konkrétně problém vaše paní?

Irena Napsal 20:16 / 11. 1. 2016

Dobrý den, několik let mám čtečku Kindle Amazon 4, stále bez problémů používaná, ale včera při čtení se nějak zasekla…nereaguje na žádné tlačítko,nelze vypnout a pořád je v režimu čtení, dokonce při připojení k počítači není nalezena i když kontrolka nabíjení svítí….můžete mi poradit co můžu udělat? děkuji předem za jakoukoli odpověď

Petr Vytlačil Napsal 13:25 / 12. 1. 2016

Zkuste reset pomocí tlačítka pro zapnutí. Podržte jej zmáčknuté více než minutu, čtečka by se měla resetovat.

Irena Napsal 21:54 / 13. 1. 2016

díky moc…..povedlo se ji rozdýchat…

Petr Vytlačil Napsal 10:58 / 14. 1. 2016

To je dobře! Nemáte zač.

zdenda Napsal 21:41 / 17. 2. 2016

Mám prosbu…dostal jsem čtečku,ale při zapnutí(???) vyskočí tabulka TEQUILA – Systém Diags 1.0.6.210 a zkouším vše možné (veškeré testy apod.) tak mi nechce KLASICKY naběhnout.
Nevíte prosím co s tím?

František Eliáš Napsal 08:31 / 15. 12. 2016

Mám čtečku Kindle i Pocketbook. Je pravda, že na Pocketbook si český čtenář zvykne snáze, protože s ním čtečka komunikuje česky a navíc neznám formát knihy, který by tato čtečka nečetla. Čtu většinou v Kindle, je nesrovnatelně lépe hardwarově zvládnutá. Ve čtečkách mám knihy, které mám i v knihovnách v bytě a které potřebuji mít stále při sobě. Knihy jsem si seřadil na počítači podle jmen autorů. Považuji za nemravné, když bych měl znovu platit jakási autorská práva, jejichž hodnota představuje 95% ceny e knihy, a která už jsem jednou platil v papírové podobě knihy. Knihy si dokáži převést sám do digitalizované formy. Internetové připojení na žádné čtečce neužívám. Nemám na to čas. Čtu.

Jura Napsal 00:41 / 26. 12. 2016

Zdravím, pokud někdo dostal čtečku Kindle s reklamami (special offers) a chce se jich zbavit, doporučuji zkusit online support Amazonu. Je samozřejmě potřeba umět anglicky. Před chvílí jsem se v online chatu pracovníka podpory zeptal, co je třeba k tomu, abych se reklam zbavil. Obtěžovalo mne hlavně swipe gesto. Pracovník supportu jako „one time exception“ provedl deaktivaci reklam zdarma a jako důvod uvedl, že jsem „outside of US“. Snad to někomu pomůže ;).

Hana Doležílková Napsal 13:28 / 4. 1. 2017

Dobrý den.Dostala jsem jako dárek čtečku Amazon Kindle Paperwhite (7th Generation). CHci si koupit obal, ale většina má uvedeno:Model Compatibility:for Kindle Paperwhite 1/2/3. Vypadá to, že ta moje by odpovídala poslední číslici 3, ale nejsem si tím jistá. Můžete mi, prosím, poradit. Děkuji.

Karolína Napsal 19:51 / 13. 2. 2017

Chtěla bych se zeptat na to odstranění reklam, zda by mi s tím někdo nemohl pomoci. Sama si na anglické domlouvání netroufám, takže bych byla vděčná za nějaký bližší návod .. děkuji 🙂

Jaroslava Napsal 21:47 / 20. 2. 2017

Dobry den,mam uz ctecku Kindle nejakou dobu. Nejdriv mi tam stahnul kamarad knizky. Problem je v tom, ze bych si rada stahla dalsi knizky, ale nejde mi to. Mam knihy na desktopu pocitace, ale neprochazeji do ctecky. Kdyz pripojim ctecku k pocitaci, tak se mi tam objevi, ze knihy presli, ale ve ctecce nejsou. Umi mi nekdo poradit co s tim?? Ziju v cizine, takze nemam ani moznost jit nekam do obchodu.

Pavla Napsal 13:56 / 19. 9. 2017

Dostala jsem PocketBook Touch Lux3. Jde vymyzat knihy,které jsou ve čtečce od novoty? Žádná není v češtině, jsou mi k ničemu.
Pavla

Petr Vytlačil Napsal 15:21 / 19. 9. 2017

Ctecku pripojte pres USB kabel k pocitaci, nasledne otevrete jako disk a najdete ve slozce knihy ty smazte.

Pavla Napsal 14:59 / 19. 9. 2017

Dostala jsem čtečku PB. Dají se vymazat knihy,které jsou tam od novoty? Žádná není v češtině, jsou pro mě zbytečné.
Pavla

Petr Vytlačil Napsal 15:21 / 19. 9. 2017

Ctecku pripojte pres USB kabel k pocitaci, nasledne otevrete jako disk a najdete ve slozce knihy ty smazte.

Hana Napsal 11:51 / 20. 9. 2017

Dobrý den,
můžete mi poradit jakou čtečku mám zvolit, když neumím anglicky a trochu špatně vidím na čtení?

Katarína F Napsal 17:19 / 21. 9. 2017

Dobrý deň, uvažujem o kúpe čtečky Pocketbook 631 HD – zaujala ma možnosť slovníkov EN-CS pri čítaní anglických kníh? Vie mi niekto prosím poradiť, kde slovník získať a ako ho aktívne využívať? A skúsenosti prosím? Ďakujem za rady a tipy! KF

katarína Napsal 21:41 / 11. 10. 2017

Dobrý den ako previesť knihu v pdf bud do epub, mobi alebo word aby kniha nemala len znaky.dakujem

Miluše M. Napsal 21:53 / 21. 11. 2017

Dobrý den, mám čtečku Pocketbook Touch Lux 3 nějakým způsobem se mi tam dostali reklamy, které mě při čtení obtěžují /ze začátku tam nebyly/ nevím jak je odstranit;anglicky neumím. Poradíte mi? Děkuji

Martin Gardavsky Napsal 17:09 / 27. 12. 2017

Dobrý den, prosím vás o radu. Dostal jsem Kindle Amazon koupenou teď před Vánocemi v Německu a nedokážu v ní najít staženou knihu.Kdyz ji připojím kabelem k počítači,tak tam ta kniha je.Mam normálně zkažené Vánoce.😥 Pět let používám eReading.cz, ale tohle je něco jiného.
Moc děkuji za radu

Petr Vytlačil Napsal 21:40 / 27. 12. 2017

Ale no tak, chybu hledejte jinde nez v Kindle .-) 1. v jakém formátu e-knihu do čtežky nahráváte? Kindle umí jen awz a mobi. Hledejte problém zde.

pz Napsal 21:49 / 8. 1. 2018

Tak uz doma mame KPW3. Proc je pri otevreni pribalenych slovniku nahore zobrazena lista browseru? Je to proto, ze slovniky nejsou v nativnim formatu ale v html?

Pomerne jsem zklamany z interniho web browseru. Ten je prakticky pouzitelny jenom pro stranky rucne pro nej upravene. Nadale vyhlizim jako idealni zarizeni Android tablet s nasvicenym e-ink diplayem..

JB neprichazi v uvahu, ctecka dorazila s fw 5.8.10.0.1..

Nataša Napsal 10:28 / 12. 1. 2018

Zdravím. Mám čítačku Pocketbook 840 InkPad, ale podarilo sa mi prasknúť display – je rozmazaný a nečitateľný. Keď ju zapnem, alebo vypnem, tak sa na niektorých častiach zmení. Rada by som sa opýtala, kde by som si ho mohla dať opraviť, resp. je možné vymeniť display a pod.? A či sa to vôbec oplatí.

Ilona Napsal 19:43 / 15. 6. 2018

Dobrý den, obracím se na Vás s následující prosbou. Mám zakoupené 2 čtečky elektr.knih: Amazon Kindle 3 (z roku 2012) a Amazon Kindle Paperwhite 3 – tu jsem zakoupila letos hlavně kvůli podsvícenému displeji. Stará funguje bez jediného problému za celou dobu provozu. Nová fungovala až do předchozího týdne též bez problémů. Tento týden začala zlobit a nevím, co s tím. Knihy nahrávané přes Send to Kindle jdou nahrát dále bez problémů. Nakupuji však knihy i přes e-reading, kde je možné je rovnou ukládat na disk (tím pádem i do čtečky a je ro rychlejší). Dokud mám čtečku připojenou do počítače, tak vidím, že kniha je uložená ve čtečce (zkoušela jsem otevřít v „calibre“ – a opravdu tam je. Pokud čtečku vysunu z počítače, ve čtečce ji nemohu vyvolat – prostě tam není. Rovnou uvádím, že kniha je ve správném formátu mobi. Stejné je to i s knihami, které mám uložené na pevném disku a do čtečky je přesunu. Jak jsem uvedla, minulý týden vše fungovalo úplně bez problémů. Nevím, zda není vada ve čtečce – pak bych ji musela reklamovat – nebo je problém někde jinde, ale nejsem žádný odborník, takže nevím, kde hledat. Budu ráda za jakoukoliv odpověď a radu.
Díky Ilona

Ladislav Napsal 20:26 / 5. 12. 2018

Dobrý den. Kamarádka si po připojení čtečky Amazon Kindle 5 k počítači přes kabel omylem smazala naprosto vše. Prosím, co se dá dělat? Jde nějak nahrát nějaký systém? Nebo vyhodit?
Díky za každou radu.

Vraťo Napsal 22:51 / 16. 12. 2018

Ahoj Ilona. Mám tiež Kindle Paperwhite 3. Keď som si nahral knihy cez USB našiel som ich v čítačke. Normálne som knihy čítal. No po nejakom čase sa mi kniha stratila. Prikladám to tomu, že som sa prihlásil na internet a čítačka sa prihlásila k kindle účtu, kde tá kniha nebola. Kindle sa cez účet aktualizovala a keď knihu nenašla, vymazala ju. Stalo sa mi to asi 2-3 krát. Potom som si knihy posielal na kindle účet a problém sa už neopakoval.

Milan Napsal 14:21 / 18. 12. 2018

Dobrý den, když stáhnu z knihovny e-knihu ve formátu epub uloží se jako zip a čtečka Pocketbook knihu nevidí, poradíte mi někdo. Děkuji

Petr Vytlačil Napsal 16:35 / 3. 1. 2019

Musíte zip rozbalit a následně byste měli mít knihu v EPUB formátu. Na internetu naleznete mnoho návodů jak rozbalovat ZIP na počítači.

Vlaďka Napsal 11:15 / 28. 12. 2018

Dobrý den, je možné stáhnout do čtečky Amazon Kindle češtinu ?

Petr Vytlačil Napsal 16:33 / 3. 1. 2019

Dobrý den, bohužel není to možné.

Klára Napsal 00:03 / 7. 1. 2019

dobrý den.
Dostala jsem čtečku kindle. V knihovně, kde mám členství, si lze přes aplikaci Ereading vypůjčovat zdarma knihy. Lze si knihu stáhnout (vypůjčit) přes tuto aplikaci i do mé čtečky Kindle? Děkuji za stručný návod.

Petr Vytlačil Napsal 15:11 / 7. 1. 2019

Dobrý den, musíte se podívat jaké jsou možnosti. Do Kindle nelze nahrát žádnou speciální aplikaci, takže je možné že knihy takto užívat nebude možné. Jedině kdyby bylo možné si vypůjčenou knihu stáhnout ve formátu MOBI.

Klára Napsal 00:19 / 7. 1. 2019

Mohl by mi, prosím, někdo poradit jak postupovat při půjčení e-knihy z knihovny? Knihu mám stáhlou (vypůjčenou) přes aplikaci ereading v mobilu. K Vánocům jsem dostala čtečku kindle a nevím, jak si půjčenou knihu přeposlat za plikace ereading na čtečku kindle a zda to vůbec lze. Děkuji.

PAVLÍNA Napsal 20:40 / 12. 3. 2019

Dobrý den, prosím o radu. Mám Kindle Paperwhite 3. Vše bez problémů šlapalo, jsem docela v manipulaci s převody knih zkušená. Ovšem před časem mi Kindle nenačítá knihy. Ve čtečce se zobrazí jako doc, ale pokud je chci stáhnout, položka je šedá a objeví se QUEUED. Ve čtečce mám 321 položek a jen 174 jde otevřít. Prostě koupím knihu a nemůžu ji číst. Restart jsem zkoušela, formáty i nastavení v Amazonu je v pořádku. Stejná situace je i v Send To Kindle. Prosím mohl by mi někdo poradit??? Děkuji

Michaela Napsal 03:52 / 20. 3. 2019

Dobrý den, mám dotaz. Chci koupit čtečku PocketBook a nemám nyní pc, jen tablet android . Chtěla bych vědět, jestli ho můžu spojit se čtečkou (otg redukce?) a poslat knihy. Jen pro jistotu, protože často čtu, že se nedaří aktivovat Send to. Děkuji za odpověď.

Bara Napsal 17:17 / 19. 6. 2019

Zmizel mi na čteček čas nahoře a nejsem schopna najít, kde se zapíná, poraďte mi prosím, diky bara

Věra Pavelková Napsal 22:56 / 13. 10. 2019

Dobrý den, mám velkou prosbu o radu. Já vlastní Paperwhite 1 a jsem s ní stále velmi spokojená. Stahuji knihy přímo z obchodu, nebo si je přetahuji pomocí připojení na PC. Kamarádka má Paperwhite 3 a máme velký problém s ukládáním knih, jak přes PC, tak stahování ve formátu mobi. Knihy jsou při připojení do PC viditelné v documents, ale nezobrazí se v nabídce your library. Jsem bezradná, tento stav trvá nyní asi týden, před tím jsem normálně knihy přidávala přes PC pomocí USB připojení. Nevíte, kde by mohl být problém. Děkuji za pomoc.

Eva Napsal 08:55 / 5. 11. 2019

Dobrý den,
prosím o radu, chci si koupit novou čtečku, mám pocketbook 626 touch 2, ale někdy při otáčení stránek dotykem se otočí více stránek dopředu nebo dozadu. Uvažuji o kindle paperwhite 3, když je všude tolik chválená, ale nevím zda si nemám koupit spíše novější 4. O vodotěsnost mi tolik nejde, ale aby to nebyl krok zpět.Co jsem četla, tak 3 se snad lépe drží? Poradíte mi někdo prosím? Využívám jen na čtení.

Katty Napsal 19:59 / 28. 12. 2019

Dobry vecer,
prosim vas o radu dostala jsem k vanocum amazon kindle 5.12.3 a bohuzel neni cesky nevim si rady co presne musim udelat aby byla cesky. mockrat dekuju za odpoved

Petr Vytlačil Napsal 16:41 / 29. 12. 2019

Čtečky Kindle nemají české rozhraní, musíte zvolit angličtinu nebo jiný jazyk, který vám více vyhovuje. Nicméně, čtečku se brzo naučíte používat i v angličtině, pro její obsluhu vám totiž stačí znát pár frází.

Lenka Napsal 11:32 / 29. 12. 2019

Čtečky Kindle – tragédie. Měla jsem PocketBook – intuitivní, s češtinou, skvělá. Bohužel jako dárek jsem dostala Kindle – za trest. Kindle – bez češtiny – zvládám angličtinu, ale na území tohoto státu chci mít češtinu. Spojení s PC – tragédie. Tak jsem si zanadávala a díky tomuto webu snad zvládnu manipulaci s tím heblem značky Kindle.

Petr Vytlačil Napsal 16:42 / 29. 12. 2019

Nevím co je taková tragédie, ale prostě vlastnost čteček Kindle je taková, že zatím nemají české rozhraní. A připojení k počítači je naprosto stejné jako u PocketBook přes USB kabel, kdy obě čtečky se chovají naprosto stejně jako USB Flash disk. Oproti čtečkám PocketBook jsou zase čtečky Kindle stabilnější a rychlejší. Ale je pravda, že mnoha uživatelům čeština u Kindle může chybět.

Simy Napsal 19:09 / 3. 1. 2020

Hlavně aby Lenka nejezdila k moři, bude na území Chorvatska a musí si přehodit jazyk 🙂 Nevidím jediný problém v ANJ, tím spíš, pokud anglicky umíte. Knížky jsou v češtině.

Martin Napsal 10:17 / 7. 1. 2020

Dobrý den,
chcete řící, že k zaslaní například pdf souboru na vaši adresu @kindle.com již není v emailu potřeba dávat do předmětu slovo „convert“ aby došlo k převodu pdf na formát mobi?
Díky za odpověď,
Martin Křivánei

Jana Kadlecová Napsal 15:07 / 28. 3. 2020

Dobrý den, mám problém, který neumím vyřešit a jsem z toho nešťastná. Mám čtečku Kindle paperwhite 3, nahrávávm do ní knihy, které jsou ve formátu mobi, a některé se mi zobrazí, některé ne. Zkoušela jsem v rámci čtečky různé filtry, ale tu knihu nemohu nikde najít. Když použiji ve čtečce vyhledávání, nenajde ji. Když se připojím k PC, kniha se v dokumentech čtečky objeví, ale v samotné čtečce ne. Když se pokusím knihu znovu nahrát, čtečka mě upozorní, že už tam je. Myslela jsem, že vám vadnou čtečku, ale stejný typ jsem koupila mamince a tam mám stejný problém. Občas nahraji knihu, která se ve čtečce nezobrazí. Prosím poraďte, už nevím, co s tím mám dělat.
Moc děkuji.
Jana

David Napsal 23:07 / 1. 4. 2020

Co mi vadí je bordel v koupených eknihach… Pardon, ale aby kniha Misery měla v metadatech název Mysery mi přijde jako šílenost… Pan prstenů, zanr: pan prstenů…

To je vážně problém pro vydavatele mít správně vyplněné metadata? Pak je trizeni podle spisovatelů, žánru atd na PocketBook naprosto nepoužitelné.

Ale jinak velká spokojenost, koupil jsem si PB HD3 a je to vážně nádhera. Nasvícení displeje je automaticky podle prostředí a hlavně dokonale funguje. Nevím jestli existuje lepší čtečka, ale tatoi přijde perfektní 🙂

Evžen Napsal 13:30 / 24. 6. 2020

Poradíte mi kde najdu podrobnější popis jak nahrát do čtečky KINDLE, výrobce snad Amazon, další knihy? Nemám s touto činností žádné zkušenosti. Děkuji.

robert Napsal 19:57 / 11. 7. 2020

Dobrý den, jak se čtečky Pocket Book nabíjejí? Je k nim nabíječka nebo přes USB z počítače? děkuji

Petra Napsal 13:59 / 3. 8. 2020

Dobrý den,dcera mi nadávala, že čtu knihy z pc a kazím si oči:).Koupila jsem si čtečku PocketBook. Jsem s ní spokojená, knihy stažené na SD kartu jsou v pohodě, ale potřebovala bych pochopit jak funguje propojení jistých věcí. Založila jsem si účet na sent to pocketbook s koncovkou „pbsyc“.jde nějakým způsobem propojit google knihy s čtečkou? Nebo když si koupím knihu přes mobil , která se mi stáhne na google knihy, jak bych je dostala do čtečky?
Velice děkuji za případnou radu, či vysvětlení.

katka Napsal 07:19 / 29. 10. 2020

prosím, mám taky kindle, starší model už dlouho umím ho používat, to je ok. ALE! jak dostat do kindlu knížky která čtu z knihovny na ereadingu? poslat pres send to, to nejde páč ereading nejde nainstalovat do notebooku jen do telefonu, aplikaci ereading do čtečky nevím jak dostat. miluji čtení zvládnu to i na telefonu, ALE.

Matěj Napsal 12:43 / 27. 12. 2020

Dobrý den,
Prosím o radu a doporučení obalu s nejtvrdšími deskami ke čtečce pocketbook HD 3 632
S pozdravem a přáním všeho dobrého do nového roku
Král M.

Patrik Napsal 21:50 / 30. 3. 2021

Jedinu vec nemôžem nájsť , dá sa prepnúť ekniha na biele písmená – čierne pozadie? Pocketbook inkpad X.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné